Aktualności

W  dniu 2.10.2019  na Politechnice Świętokrzyskiej w  Kielcach w trakcie inauguracji  Roku Akademickiego 2019/2020   został  odznaczony   Medalem Złotym za Długoletnią Służbę  mgr inż. Jacek Grzybała , starszy   wykładowca  na Wydziale Inżynierii  Środowiska, Geomatyki  i Energetyki. Kolega  mgr  inż.  Jacek Grzybała pełni  funkcję  Przewodniczącego Komisji  Rewizyjnej Stowarzyszenia Geodetów  Polskich  w  Oddziale Świętokrzyskim w  Kielcach. Odznaczenie  to zostało mu  przyznane  przez  Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na mocy  Postanowienia  z dnia 23  sierpnia  2019  roku. Medal  wręczyli  Rektor  Politechniki Świętokrzyskiej    prof. dr hab. inż. Wiesław Trąbczyński  wraz  z posłanką   Marią  Zubą.     

 

 

UWAGA!!!  W dniu 14 września 2019 r. w Opatowie odbędzie się Zlot Geodetów Województwa Świętokrzyskiego. Szczegóły i program Zlotu w załączniku!!!

PONIŻEJ WIADOMOŚĆ OD RODZINY Ś.P. LENY SOKAŁY-SKIBNIEWSKIEJ ORAZ INFORMACJE O POGRZEBIE

Jednym z życzeń Mamy było, by zamiast kwiatów dla Niej na tę ostatnią drogę – ofiarować datek na wsparcie dla kochanych przez Nią zwierzaków, na przykład na konto:

15 1050 1416 1000 0023 0796 0209

Stowarzyszenie „Arka Nadziei”, 25-352 Kielce, ul. Mickiewicza 1

z dopiskiem: „na cele Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach”.

W imieniu Najbliższych bardzo prosimy wszystkich, do których ten apel dotrze, o zastosowanie się do Jej sugestii.

Małgorzata i Witold Sokałowie

Seminarium naukowe „Geodezja u progu niepodległości” wraz z wystawą map na Politechnice Świętokrzyskiej

W dniu 5 grudnia 2018 roku na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach Wydział Inżynierii Środowiska Geomatyki i Energetyki odbyło się seminarium naukowe p.t . „Geodezja u progu niepodległości”. Inicjatorem i pomysłodawcą całego wydarzenia była Pani Dziekan Wydziału, dr hab. Lidia Dąbek, prof. PŚK , która otworzyła spotkanie, witając zaproszonych gości oraz przybyłych studentów. Następnie głos zabrał dr inż. Ryszard Florek–Paszkowski, Kierownik Zakładu Geomatyki, referując temat „Mierniczy Przysięgły w okresie międzywojennym”. Pozostali prelegenci to: prof. dr hab. inż. Bogdan Wolski –„Trudne początki … Jak geodezja polską się stawała”, prof. dr hab. inż. Jacek Szewczyk – „Wojskowy Instytut Geograficzny w latach 1918 – 1939 i jego mapy” oraz mgr inż. Jacek Grzybała – „Polskie mapy topograficzne okresu 1918-1939 r.” oraz mgr inż. Lucjan Średnicki, Sekretarz Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich, który w krótkich słowach przedstawił historię naszego Stowarzyszenia. W ramach seminarium została urządzona wystawa map WIG-u z lat 1918-1949, na której pokazano 3 mapy w skali 1: 100 000, wydane w czasie wojny przez niemieckiego okupanta, w formacie arkusz normalny i arkusz duży. Wszystkie mapy będące na wystawie, w ilości 24 sztuki, udostępnił ze swojego zbioru mgr inż. Jacek Grzybała. Na seminarium zostali zaproszeni członkowie SGP Świętokrzyskiego Oddziału w Kielcach, a zaproszenie przekazała Pani Dziekan na ręce Prezesa SGP Oddziału Świętokrzyskiego mgr inż. Jerzego Barańskiego, który był obecny wraz z sekretarzem mgr inż. Lucjanem Średnickim. Na seminarium był również obecny kol. mgr inż. Przemysław Janik, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Warszawie.

Jacek Grzybała

Pełna galeria TUTAJ

Odszedł prof. Zdzisław Adamczewski (1931-2018)

Artykuł o profesorze TUTAJ

 

Odpowiedź Ministra Inwestycji i Rozwoju na APEL45

Stowarzyszenie Geodetów Polskich otrzymało odpowiedź Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego na wystąpienie Partnerów Porozumienia APEL45  o włączenie  do zespołu doradczego do przygotowania założeń reformy procesu inwestycyjno-budowlanego oraz systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego również przedstawicieli geodetów i kartografów.

Pełna Treść odpowiedzi  Ministra do pobrania  TUTAJ

Wywiad z Głównym Geodetą Kraju Waldemarem Izdebskim dostępny TUTAJ

Ciekawy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach w sprawie podziałów przez potrącenie

Zostało opublikowane uzasadnienie do wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach w sprawie, która dotyczy sposobu obliczenia powierzchni działki pozostałej po wydzieleniu działki do 33% z powierzchni całej nieruchomości w trybie ustawy o gospodarce nieruchomościami. Wynika z niego, że  pole powierzchni pozostałej części działki podlegającej podziałowi może być obliczone jako różnica pola powierzchni tej działki i sumy pól powierzchni działek wydzielanych jedynie przy podziale nieruchomości rolnej lub leśnej, a przepisu § 77 ust. 7 Rozporządzenia w sprawie standardów technicznych… nie można stosować w drodze analogii do gruntów innych niż rolne lub leśne.

Pełna treść wyroku

Drony opanowały Targi Kielce. Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

W dniach 21 – 22 czerwca 2018 roku w Kielcach odbyły się Targi „International Drone Event” – Drony w służbie geodezji.

Zarządy Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Oddziału Świętokrzyskiego SGP zorganizowały własne stoisko promujące 100-lecie Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Na stoisku można było podziwiać część zbiorów Muzeum Geodezji w Opatowie, które przywiózł z Opatowa Prezes Stowarzyszenia GEOCENTRUM kol. Mirosław Roszczypała.

Do udziału w imprezie zaproszono przedstawicieli władz Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i miasta Kielce. Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich reprezentował Wice Prezes Krzysztof Bakuła. Gości na stoisku podejmowali nasi koledzy ze Stowarzyszenia: Przemysław Janik, Mirosław Roszczypała, Jacek Grzybała.

Stoisko odwiedziło około 200 geodetów województwa świętokrzyskiego,  a co zobaczyli na stoisku SGP sprawdźcie sami.

Filmiki i zdjęcia z imprezy Drony w służbie geodezji, w załączeniu.

Zdjęcia z targówTUTAJ

Zaproszenie na obchody 100-lecia SGP

Ulotka promująca Muzeum Geodezji i kartografii w Opatowie

 

Zapowiedź targów International Drone Event w dniach 21-22 czerwca 2018 r. na Targach Kielce – drony w służbie geodezji

Podczas targów International Drone Event – annual organizowanych w Targach Kielce w dniach 21-22 czerwca profesjonaliści wielu branż zaprezentują najnowsze i profesjonalne rozwiązania wykorzystania BSP, m.in. w geodezji i budownictwie. Szczegóły TUTAJ

 

Waldemar Izdebski został Głównym Geodetą Kraju. Więcej informacji >>>

Prezes Koła Nr 2 w Kielcach zaprasza wszystkich członków Koła i sympatyków na spotkanie z cyklu „Spacerkiem po mieście bez geodezji”. Szczegóły TUTAJ

UWAGA!!! W dniu 18 kwietnia 2018 roku (środa) o godz. 16.00 w  sali konferencyjnej NOT, na II piętrze przy ul. H. Sienkiewicza 48/50 odbędzie się zebranie Zarządu Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Świętokrzyski. Szczegółowy program zebrania w załączeniu.

Program

Zapraszamy na MISTRZOSTWA  WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO GEODETÓW w tenisie stołowym w Kazimierzy Wielkiej w dniu 21 kwietnia 2018 r. oraz na MISTRZOSTWA POLSKI  w dniach 21-23 września 2018 r.

Szczegóły oraz karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ

 

Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Ośrodek Szkolenia Geodetów i Kartografów  Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Zarząd Oddziału SGP we Wrocławiu zaprasza na 

III seminarium szkoleniowe  „Państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny w infrastrukturze informacji przestrzennej”,

które odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2018r. we Wrocławiu, Hotel Śląsk, ul. Oporowska 60

Program Seminarium oraz karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ

 

 

Zapraszamy na spotkanie z firmą TPI – dystrybutora marki Topcon w Kielcach. Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma nagrodę o wartości 250 zł, a dla szczęśliwego zwycięzcy losowania nagroda o wartości 1000 zł!  Po spotkaniu przewidziane są testy sprzętu, dyskusja, konsultacje, wymiana doświadczeń.
Wstęp wolny, należy potwierdzić u organizatora ilość przybyłych osób do 20.03.2018.

Dane kontaktowe:
TOMASZ TKACZ
Inżynier Sprzedaży ds. Geomatyki
ttkacz@tpi.com.pl
Tel. kom.: +48 600 367 548

Program spotkania TUTAJ

Z głębokim Żalem pożegnaliśmy kol. Cecylię Podlasek

Rondo Geodetów w Kielcach

UCHWAŁĄ NR XLVII/1072/2017 z dnia 19 października 2017 r. RADA MIASTA KIELCE nadała nazwę „Geodetów” jednemu z rond w Kielcach. Jest to rondo u zbiegu ulic: Warszawskiej, Jeleniowskiej i Generała Władysława Sikorskiego. Uchwała uprawomocniła się i umieszczono tablicę z nazwą ronda. Zdjęcia Ronda znajdują się w Galerii

Lokalizacja ronda (Google Maps)

/LŚ/

Zebranie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału SGP

Zarząd ŚO SGP zaprasza na przedwakacyjne posiedzenie nowego Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału SGP, które odbędzie się w dniu 17 lipca (poniedziałek) 2017 roku, o godz.15.45 ( I termin) i o godz. 16.00 (II termin) w siedzibie NOT przy ul. H. Sienkiewicza 48/50, w sali wykładowej na II piętrze.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zebraniu.

Program zebrania

 

Zmarł ksiądz Jan Majewski – duszpasterz geodetów. Szczegóły w Załączniku

 

OSTATNIE POŻEGNANIE KOL. ZBIGNIEWA BRZOZOWSKIEGO

Koleżanki i Koledzy Geodeci!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Świętokrzyski z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiam, że w dniu 31 maja 2017 roku, odszedł od nas na zawsze nasz kolega, geodeta uprawniony Zbigniew Brzozowski. W imieniu Rodziny informuję, że Msza Święta pogrzebowa za Zbyszka odbędzie się w dniu 3 czerwca (sobota)2017 roku, o godz.12.00,w kościele Św. Maksymiliana Kolbe ul. Radostowa 4 (na wzgórzu obok basenu przy ul. Szczecińskiej), dojazd autobusem MPK nr nr 8,28,21,37,50,51,104.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu w Kielcach przy ul. Kwasa /położonym pomiędzy cmentarzem starym, a partyzanckim/. Dla uczestników pogrzebu będzie podstawiony autokar.

Prezes Zarządu ŚO SGP – Jerzy Barański

 

Koleżanki i Koledzy Geodeci Województwa Świętokrzyskiego!

W imieniu Zarządu ŚO SGP oraz Zarządu Koła Terenowego w Kazimierzy Wielkiej zapraszamy do wzięcia udziału w  „MISTRZOSTWACH GEODETÓW WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR PREZESA ZARZĄDU ODDZIAŁU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SGP”, które odbędą sięw dniu 20 maja/sobota/ 2017 roku w Hali Sportowej ul. Kościuszki 13 w Kazimierzy Wielkiej.

Serdecznie zapraszamy

Jerzy Barański – Prezes Zarządu ŚO SG

Tadeusz Pęski – Prezes Koła Terenowego SGP w Kazimierzy Wielkiej

Stefan Marzec – Główny Organizator Zawodów

szczegóły w załączniku

Koleżanki i Koledzy Geodeci, Członkowie Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Świętokrzyski!

Informujemy, że na Walnym Zebraniu w dniu 8 kwietnia 2017 r., Prezesem Oddziału Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Geodetów Polskich na kadencję 2017-2020, został wybrany kol. Jerzy Barański.

Koleżanki i Koledzy Geodeci, Członkowie Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Świętokrzyski!

Zawiadamiam, że Zebranie Walne Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Świętokrzyski,  odbędzie się w dniu 8 kwietnia (sobota) 2017 roku , o godz. 10.45 (I termin), o godz.11.00 (II termin) w „Domu Rzemiosła” w Kielcach ul. Warszawska 34 w sali konferencyjnej na parterze. W głosowaniu  udział biorą delegaci Kół Terenowych ŚO SGP oraz wszyscy członkowie Koła nr 2 w Kielcach, którzy wezmą udział w Zebraniu Walnym (uchwała nr 1 podjęta na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Koła nr 2 w Kielcach). Zapraszam serdecznie do udziału w Zebraniu Walnym i do głosowania na Zarząd ŚO SGP w kadencji 2017-2020.

Z geodezyjnym pozdrowieniem

Prezes Zarządu ŚO SGP – Jerzy Barański

Szczegóły w załączniku:
Wybory 2017

 

PRZEDSTAWIAMY NOWYCH PREZESÓW KÓŁ SGP ODDZIAŁ ŚWIĘTOKRZYSKI W KADENCJI 2017-2020.

1.TADEUSZ PĘSKI- PREZESEM KOŁA TERENOWEGO W KAZIMIERZY WIELKIEJ;

2. ALEKSANDRA JAKUBOWSKA PREZESEM KOŁA TERENOWEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM;

3. IRMA SINKIEWICZPREZESEM KOŁA TERENOWEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ;

 

4.PAWEŁ SIDORPREZESEM KOŁA TERENOWEGO W OPATOWIE;

5. ADAM BISKUPPREZESEM KOŁA TERENOWEGO W BUSKU-ZDROJU;

 

6. ŁUKASZ BRZOZOWSKIPREZESEM KOŁA NR 2 W KIELCACH;

ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE SGP ODDZIAŁ ŚWIĘTOKRZYSKI

W dniu 8 kwietnia (sobota) 2017 roku o godz.10.45 I termin i godz.11.00 II termin na sali konferencyjnej w „Domu Rzemieślnik”  w Kielcach ul. Warszawska 34, szczegóły wkrótce…

Żegnamy Naszego Kolegę Zbyszka Kunowskiego

Zarząd Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Świętokrzyski z wielkim smutkiem zawiadamia, że w dniu 2 listopada 2016 roku, odszedł od nas na zawsze Kolega Zbigniew Kunowski – geodeta uprawniony, długoletni członek Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Świętokrzyski.

Msza święta żałobna odbędzie się w dniu 8 listopada 2016 roku (wtorek) o godz. 13.00 w Kościele Św. Wincentego Pallotiego przy ul. Fosforytowej 6 w Kielcach (Podkarczówka).

Pogrzeb odbędzie się w dniu 9 listopada 2016 r. (środa) o godz. 13.00 na Cmentarzu Północnym w Warszawie (Brama Główna, Sala A).

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie EGiB

W dniu 11 stycznia 2016 r. weszło w życie opublikowane w dniu 11 grudnia 2015 r. rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 6 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. z 2015 r., poz. 2109). Tekst rozporządzenia w załączeniu.

Rozporządzenie z dnia 6 listopada 2015 r.

Rozporządzenia w sprawie bazy GESUT oraz w sprawie bazy danych obiektów topograficznych i mapy zasadniczej

Od dnia 8 grudnia 2015 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 21 października 2015 r. w sprawie powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT, natomiasta od dnia 18 grudnia 2015 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej. Obydwa rozporządzenia w załączeniu.

Rozporządzenie w sprawie bazy GESUT

Rozporządzenie w sprawie bazy BDOT i mapy zasadniczej

KOMUNIKAT w sprawie biegłych sądowych

Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach ogłasza nabór na biegłych sądowych wszystkich specjalności. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej sądu: http://bip.kielce.so.gov.pl w zakładce: INFORMACJE/BIEGLI oraz pod numerem telefonu:(41)34-02-317.

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.

Pożegnaliśmy naszą koleżankę Elę Kunowską

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału SGP z wielkim smutkiem zawiadamia, że w dniu 26 września 2015 roku, odeszła od nas na zawsze Kol. Elżbieta Kunowska. Długoletni członek Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Świętokrzyski, a w ostatnich latach członek Zarządu ŚO SGP.

Wspomnienie koleżanki śp. Eli Kunowskiej